צור קשר שאלות ותשובות המלצות מן העיתונות על רסטורציה פייסבוק יוטיוב וואטסאפ
052-3495678
רסטורציה
רהיטים עתיקים עבודת יד - ירמי זטלנד
רסטורציה > תוספות > תיקון רהיטים - ירמי זטלנד רסטורציה

תיקון רהיטים - לתקן או לא לתקן? זו השאלה.

 

בתחום שימור הרהיטים השאלה הזו נשאלת רבות. מדוע לתקן רהיט אם הוא ממלא את תפקידו הפונקציונלי נאמנה ומראהו מספק דיו את שאיפותינו האסתטיות? תיקון רהיטים עתיקים בצורה שאינה על פי עקרונות השימור הקלאסיים עלול לגרום לנזק ולירידת ערך הפריט במקום להעלותו.

 

ניקח לדוגמא שולחן עבודה אשר עבר רסטורציה לפני כ 20 שנה. בעל המקצוע שלקח את הרהיט אז החליט לבד או ביחד עם בעליו הקודמים לגוונו בגוון כהה מאוד. האם תיקון רהיטים מתבקש במצב זה? האם נזיק לרהיט ונוריד את ערכו אם נחזיר לרהיט את הגימור המקורי שלו?
 

תיקון רהיטים הינו מתבקש במקרה שבתמונות המצורפות המציגות ריהוט עתיק שעבר רסטורציה. בכל פעולה היסטורית שעושה רסטורטור צריך לנסות ולהבין מדוע נעשתה. בתור משמר וחוקר של רהיט צריך לשאול מדוע רהיטים מגוונים בגוון כהה כל כך. לעיתים רהיטים עם פורניר או עץ מדהים נצבעים ונצרבים אף בשחור. מדוע? בדרך כלל הגוון הכהה מצביע על פגמים שבתהליך תיקון רהיטים הרסטורטור לא ידע או לא רצה להתמודד עימם. לעיתים נדירות ידרוש לקוח ממתקן הרהיטים לגוון בגוון כהה רהיט מדהים ביופיו. 

 

השפעות תיקון רהיטים

במקרים רבים תיקון רהיטים כהים הינו הפתעה הן לטובה והן לרעה. לטובה מכיוון שמתגלות כוונותיו המקוריות של יוצר הרהיט. עבודת מבנה מיוחדת, יצירתיות בעבודת אינליי של פורניר או פורנירים אקזוטיים במיוחד. לרעה מכיוון שבדרך כלל מתגלה התערבות של תיקון רהיטים לא מקצועית. מילוי חורים וחלקים בהם חסר פורניר בחומרים אפוקסיים בלתי הפיכים במקום במילויים הקלאסיים של גבס, צבעי אדמה ודבק עצמות או שתילה של פורניר.

 

תיקון רהיטים: תהליך העבודה

הלקוח ששלח את השולחן לתיקון רהיטים ביקש להחזיר עטרה ליושנה. היתה לו תחושה מוצדקת שמתחת לגוון הכהה מסתתר משהו מעניין. ואכן כך. תיקון רהיטים במקרה הזה לא הסתכם רק בניקוי השולחן וגימורו מחדש בגוונו הטבעי של הפורניר. כאן התגלה שמשמר הרהיטים בעבר עשה שימוש במספר סוגי עץ שאינם דומים לשאר הרהיט. התגלו מספר מקומות בהם היה חסר פורניר מפגיעות של שימוש רגיל ברהיט שמולאו בחומר אפוקסי מודרני. התגלו גם שריטות עמוקות במשטח העליון של השולחן. גיוון כהה הינה דרך קצרה ומהירה להתגבר על הפגיעות הללו. אך בתהליך תיקון רהיטים קלאסי נדרשת התערבות אחרת. בתיקון רהיטים מקצועי כאשר חסר פורניר ממלאים את החסר בפורניר זהה או דומה לשאר הפורניר של הרהיט. בתיקון רהיטים קלאסי ממלאים את הפגיעות העמוקות והחוסרים בעץ מתאים. ובתיקון רהיטים קלאסי יש להשתדל ולהיות נאמן לכוונתו המקורית של יוצר הרהיט, ולעשות פוליטורה צרפתית ללא גיוון היכן שפעולות אלו נדרשות.

 

 תיקון רהיטים - ריהוט עתיק לדוגמא

תוספות
רוצים שאצור עימכם קשר?
שלח
לימוד לימוד לימוד. תהליך אינסופי! - שחזור רהיטים
שובר מתנה - סדנת שחזור רהיטים עשה זאת בעצמך
תיקון רהיטים
תוספות
טלפון 09-7419958
נייד 0523-495678
jeremyz@restoration.co.il
English
Français
Italiano

צור קשר
תנאי שימוש
זכויות יוצרים
פרטיות
מפת האתר
restoration
חידוש רהיטים
שיפוץ רהיטים
חידוש רהיטים ישנים
ריהוט עתיק למכירה
רסטורציה
שחזור רהיטים
ריהוט עתיק
תוספות
קידום אתרים   reVision